Kursy nurkowania w Szczecinie – dla początkujących i zaawansowanych

12 listopada 2020 by Brak komentarzy

Wszyscy ludzie są gośćmi jezior, mórz i oceanów, dlatego by rozpocząć przygodę z nurkowaniem muszą zgłębić odpowiednią wiedzę, aby nurkowanie było bezpieczne i wygodne, a jednocześnie żeby pozostawić podwodny świat w nienaruszonym stanie. Zaangażowanie w doskonalenie wrażeń podwodnych podczas kursów nurkowania w Szczecinie pozwoli uzyskać specjalistyczną wiedzę na temat prawidłowego poruszania się w głębinach i czerpania przyjemności z kontaktu z naturą. Nurkowanie to aktywny wypoczynek i sport edukacyjny, podróże i styl życia. Aby bezpiecznie cieszyć się podwodnym światem, trzeba się jego nauczyć.

Kursy nurkowania w Szczecinie – dla początkującego nurka

  • Na tym kursie uczestnicy opanowują podstawy nurkowania. Po pomyślnym ukończeniu kursu nurek otrzymuje kwalifikacje uprawniające go do nurkowania pod nadzorem instruktora na głębokość nie większej niż 12 metrów.
  • Gdy nurek pomyślnie ukończy pierwszy etap kursu dodatkowo może od razu rozpocząć opanowanie szeregu umiejętności, które poprawią jakość i bezpieczeństwo nurkowania. Uzyskanie nowych kwalifikacji daje mu możliwość samodzielnego nurkowania z partnerem na głębokości nieprzekraczającej 18 metrów.

Podczas kursu uczestnicy zapoznają się ze sprzętem do nurkowania: maska, płetwy, butla ze sprężonym powietrzem, kamizelka z kompensatorem pływalności z inflatorem niskiego ciśnienia, regulator powietrza i manometr. Można zdobyć wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Przyszli nurkowie dowiedzą się o zasadach oddychania pod wodą oraz metodach wyrównywania ciśnienia, przeznaczeniu i używaniu sprzętu nurkowego, sygnałach ręcznych, sposobach czyszczenia automatu i maski z wody oraz szacunku dla podwodnego świata. Kurs nurkowania dla początkujących jest przeznaczony dla tych, którzy dopiero rozpoczynają nurkowanie, odkrywając poczucie wolności, spokoju oraz dużo przyjemności i nowych wrażeń.

 

Polecamy:

 

Ciekawą wiedzą będzie:

  • Poznanie zwierząt trujących, gryzących i kłujących, bezkręgowców (meduzy, jeże, koralowce) i ryb trujących, ich biologia, ekologia, zachowanie.
  • Jak uniknąć przykrych doświadczeń związanych z trującymi zwierzętami morskimi, z którymi spotyka się każdy nurek. Zapobieganie oparzeniom, zapobieganie kolizjom.
  • Pierwsza pomoc przy kontuzjach. Typowe błędy w udzielaniu pierwszej pomocy
  • Rekiny: biologia, ekologia, zachowanie, cechy. Bezpieczne pływanie z rekinami, zapobieganie atakom
  • Inne drapieżniki morskie: kościste ryby i ssaki. Ich biologia, ekologia, zachowanie, profilaktyka i pierwsza pomoc.  

Kursy nurkowania w Szczecinie dla zaawansowanych

W kursie nurkowania w Szczecinie dla zaawansowanych mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły w/w kursy. Każdy początkujący nurek po ukończeniu szkolenia wstępnego napotyka zwykle szereg problemów. Są to błędy w regulacji pływalności, zmęczenie, nieprawidłowa pozycja ciała pod wodą i w konsekwencji szybkie zużycie powietrza. Każda aktywność pod wodą wymaga idealnie neutralnej pływalności, w przeciwnym razie z odpoczynku zamienia się w ciężką pracę. Kolejny szczebel kursu nurkowania pozwala na zwiększenie głębokości zejścia pod wodę, dzięki temu można docenić piękno nurkowania w ciemności oraz opanować podstawy nawigacji podwodnej. Kurs nurkowania dla zaawansowanych pozwalają na uzyskanie kilku specjalizacji: nurkowanie głębokie, nurkowanie nocne i orientacja podwodna.

Jak pomóc innym nurkom?

Kurs ratownictwa nurkowego to bardzo ważna wiedza pozwalająca na profesjonalną pomoc innym osobom. Nurkowanie jest czynnością obarczoną pewnym stopniem ryzyka dla życia i zdrowia. Dlatego powstał ten kurs i pomoże on nauczyć się pomagać nurkom w tarapatach.To da możliwość wzięcia odpowiedzialności za życie i zdrowie przyjaciół i bliskich. Instruktor podczas kursu nurkowania w Szczecinie nauczy, jak pomóc spanikowanemu lub nieprzytomnemu nurkowi, jak wykonywać sztuczne oddychanie i wiele więcej. Kurs pierwszej pomocy medycznej. Życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze. Podczas nurkowania mogą się wydarzyć nieprzewidziane sytuacje. O życiu i zdrowiu osoby mającej kłopoty decydują czasem minuty. Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, jak się zabezpieczyć udzielając tej pomocy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczestnik kursu otrzyma od swojego instruktora. Najczęściej certyfikowani nurkowie potrzebują organizatora nurkowania (lub przewodnika nurkowego), który potrafi zorganizować ludzi, sporządzić plan nurkowania i wdrożyć go, zapewniając wszystkim uczestnikom bezpieczne i komfortowe nurkowanie. I nie wszędzie tam, gdzie nurkowanie jest dostępne, można znaleźć nurkowanie profesjonalne. Aby nie polegać na tych okolicznościach i zrozumieć, jak najlepiej zorganizować i przeprowadzić nurkowanie, powstał specjalny kurs. Niektórzy chętnie korzystają z kursu nurkowania z wykorzystaniem wzbogaconego powietrza. Mieszanina tych gazów została nazwana Nitrox, jako połączenie słów azot i tlen. Wiedza z kursu nurkowania nocnego przydaje się podczas nurkowania odbywającego się po zmroku.To w ciemności pojawia się okazja, aby spotkać wielu podwodnych mieszkańców, którzy w ciągu dnia chowają się, a nawet po prostu śpią w swoich domach.