Dlaczego warto jest nosić markowe ubrania?

29 września 2020 by Brak komentarzy

Mówi się, że to nie szata zdobi człowieka, ale czy aby na pewno? Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, a często ma wręcz decydujące znaczenie w kontakcie z drugim człowiekiem. Z tego też powodu, nie tylko przed zaplanowanymi spotkaniami ale i na co dzień, powinniśmy zwracać uwagę na nasz strój. Dlaczego to takie istotne? Jakie mogą być konsekwencje nonszalancji w doborze stroju? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziesz w tym tekście!

Co strój mówi o noszącym go człowieku?

Strój powinien być zawsze odpowiedni do okazji. To nie tylko przejaw kultury, ale też dojrzałości emocjonalnej noszącego go człowieka. I choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, również na co dzień warto jest stawiać na dobrej jakości, markowe ubrania. Dlaczego? Nie, noszenie ubrań znanych marek nie jest przejawem snobizmu. Wysoka jakość materiału z jakiego wykonany jest nasz strój, dla wprawnego obserwatora, widoczna jest na pierwszy rzut oka. Co więcej markowe ubrania często służyć mogą przez wiele lat, na próżno szukać na nich najmniejszych nawet śladów znoszenia czy uszkodzeń. Mogą więc być przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dlaczego? Po prostu są wykonane z największą troską o detale. Nierzadko posiadają też specjalne wzmocnienia w miejscach w których najczęściej dochodzi do uszkodzeń (czyli np. w okolicy łokci). Obecnie nosząc markowe ubrania wyraża się też troskę o przyszłość planety. Wykonane w całości z przyjaznych naturze, a zatem również dla skóry człowieka, ubrania pozwalają ograniczyć ilość zalewających nasza planetę śmieci. Zatem za pomocą stroju, mniej lub bardziej świadomie, wyrażamy swój stosunek do drugiego człowieka, świata, stopień zaangażowania w problemy naszych czasów. Strojem podkreślamy nasz poziom uspołecznienia!

Dlaczego warto jest kupować ubrania markowe?

Noszenie ubrań markowych ma swoich zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy zwracają zarzucają pierwszym snobizm, konsumpcjonizm i wiele innych, często krzywdzących cech. Czy są to zarzuty słuszne, czy jest to tylko przejaw zazdrości? Kupując markowe ubrania mamy pewność co do ich składu, a zatem możemy przewidywać to, jak długo będą nam służyć. I czy noszenie ich będzie dla nas komfortowe czy też stanie się raczej przyczyną dyskomfortu. Kupując markową odzież, a konkretnie jej klasyczne wersje, robimy coś na kształt inwestycji. Za sprawą takich ubrań w swojej szafie zawsze mamy coś, co pozwoli szybko stworzyć ponadczasową, klasyczną stylizację. Nie ma więc mowy o robieniu nerwowych zakupów, które rzadko kończą się sukcesem! Wybierając ubrania znanych marek wspieramy konkretne firmy. Łatwo można sprawdzić gdzie szyte są ubrania firmowe, a co za tym idzie kupując je wyrażasz aprobatę dla przyjętej przez danego producenta polityki kadrowej.

Ubrania do zadań specjalnych

Odzież sportowa to segment rynku w którym najłatwiej jest zauważyć różnicę między ubraniami markowymi oraz tymi bez metki. Tu od rodzaju materiałów zależeć będzie między innymi:

  • stopień czy tempo z jakim odprowadzana jest wilgoć podczas treningu, dzięki czemu uniknąć możemy chociażby nieprzyjemnych otarć naskórka
  • stopień zmechacenia materiału, który często pojawia się jako na skutek tarcia materiału o materiał
  • poziom rozciągliwości i elastyczności, za sprawą którego markowe ubrania pozwalają noszącym je sportowcom wykonywać nawet najbardziej skomplikowane ćwiczenia

W zależności od jakości wykorzystanych materiałów markowa odzież sportowa może służy przez wiele sezonów lub nie przetrwać nawet pierwszego treningu. To właśnie w tym rodzaju ubrań wykorzystywane są najnowocześniejsze rodzaje włókien, które z czasem wykorzystywane są także w innych typach odzieży. Za sprawą wykorzystania do ich produkcji specjalistycznych tkanin oraz technik ich łączenia, a także specjalnych, bardziej elastycznych nici ubrania te są np. zaskakująco lekkie.

Polecamy :

 

Jak dbać o ubrania premium by służyły przez wiele lat?

Doświadczenia producentów pokazują, że przyczyną zdecydowanej większości reklamacji są uszkodzenia odzieży powstałe nie na skutek codziennego użytkowania, ale te powstałe podczas czyszczenia. Czytanie metek na których producenci odzieży szczegółowo określają zasady konserwacji produktu są wciąż bagatelizowane. Niestety, w przypadku nowoczesnych włókien, czas prania, temperatura wody, ilość czy rodzaj detergentów, a nawet sposób suszenia są bardzo ważne. Zmieniając te parametry może dojść tak do widocznych i oczywistych uszkodzeń, ale nie tylko. Za sprawą na przykład wysokiej temperatury materiał z którego wykonana jest markowa odzież może stracić swoje unikalne właściwości (czyli chociażby przestanie przepuszczać powietrze). Dlatego też uzupełniając swoją szafę o markowe ubrania warto równocześnie zapomnieć o radach naszych mam i babć o tym, w jaki sposób powinniśmy czyścić naszą odzież. Usuńmy z pamięci szczególnie te dotyczące prasowania czy gotowania jako czynności koniecznych do skutecznego usunięcia z ubrań drobnoustrojów. Nie stosujmy też wybielaczy czy domowych sposobów na wywabianie plam!