Jaki monitor do gier wybrać?

4 sierpnia 2020 by Brak komentarzy

W dzisiejszych czasach bardzo wielu ludzi stawia na dobrą formę rozrywki w postaci gier. Sięgają po to i dzieci i młodzież i osoby dorosłe. Gry są sposobem na spędzanie czasu wolnego, na walkę ze stresem, na odreagowanie, na totalną przyjemność. Aby jednak zapewniły one taką rozrywkę na wysokim poziomie, oprócz samego komputera, który sprosta potrzebom gier, niezwykle ważną rolę odgrywają same monitory. Czy zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że ich rodzaj czy model może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o efekty jakie dana gra może nam zapewnić? Na jakie więc parametry zwrócić uwagę? Które stanowią niezwykle ważny element?

 

Parametry monitorów do gier

Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli w grę wchodzi zakup monitora do gier? Co jest szczególnie ważne i niezwykle istotne? Kluczowe znaczenie ma matryca. Jeśli wybierzemy TN, mamy tutaj niską cenę, szybki czas reakcji, minimalne opóźnienie, a do tego wysoką częstotliwość odświeżania https://vobis.pl/monitor-23-cale. Minusem jest na pewno wąski kąt widzenia, niemożliwość odwzorowania głębokiej czerni, a do tego gorsze odwzorowanie kolorów. Jeśli chodzi zaś o matrycę IPS, ta ma dobre odwzorowanie kolorów, szerokie kąty widzenia i głęboką czerń. Jest jednak niestety droższa i niektóre modele mają krótszy czas reakcji. A co powiecie na matrycę VA? Ta ma dobrą cenę, dobre odwzorowanie kolorów i szersze kąty widzenia. Jej minusem jest jednak czas reakcji. Kolejnym, bardzo ważnym parametrem jest rozdzielczość. Tutaj możemy zdecydować się na trzy opcje: rozdzielczość full HD, WQHD i 4K. Pierwsza najbardziej popularna, choć standardowa. Jest dostępna w niskiej cenie i doskonale radzi sobie przede wszystkim ze słabszymi kartami graficznymi. Jest idealna i do gier sieciowych i tych typu single player. WQHD oferuje wyższą szczegółowość, jeśli chodzi o obraz, a więc efekty są dużo lepsze. I trzeci wybór, 4K, choć jest droższy, daje dobre efekty dla monitorów o dużej przekątnej i dla komputerów mających dobrą kartę graficzną. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na pewno na jego wielkość.Można zdecydować się na 27 cali, bo jest nieco większy niż standardowy i dostępny w atrakcyjnej cenie lub wybrać 34 cale i więcej, ale tutaj musimy już liczyć na spory wydatek. Każdy element jest niezwykle ważny i na każdy należy zwrócić szczególną uwagę. Jedno jest pewne – tutaj podstawa jest perfekcja, dlatego też nie można podejmować decyzji pochopnie, ale sprawdzić, porównać i w konsekwencji zdecydować się na to, co okaże się być najlepsze. 

 

Sklep z monitorami

Nie każdy sklep z monitorami jest taki sam i nie każdy zagwarantuje nam taką samą jakość usług. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli w grę wchodzi wybór dobrego sklepu z monitorami? Na pewno podstawą jest oferta online. Żyjemy dziś w czasach, gdzie sklepy internetowe wiodą prym. Nie mamy chwili, by biegać po mieście, szukać sklepów ze sprzętem komputerowym, zastanawiać się, jakie parametry będą dla nas ważne i na co powinniśmy zwrócić uwagę. Dzięki możliwościom internetu, nie musimy nawet wychodzić z domu, by porównać ze sobą oferty kilku sklepów i na tej podstawie wybrać dla siebie to, co okaże się być po prostu idealne i najlepsze. Dobry sklep oferujący monitory powinien przede wszystkim posiadać szeroką ofertę produktów skierowaną do najbardziej nawet wymagających graczy. Im więcej takich monitorów w wachlarzy sklepu, tym większa szansa na to, że klient będzie zainteresowany i z chęcią kupi konkretny, dobry dla siebie model monitora. Co jeszcze https://vobis.pl/monitor-32-cale-4k? Na pewno bardzo ważną rolę odgrywa cena. Wiadomo bowiem, iż dla każdego z nas jest ona niezwykle ważna, bo nikt nie lubi wydawać zbyt dużych pieniędzy. Stawiamy często na promocje, szukamy obniżek towarów, wykorzystujemy kody rabatowe. Im coś tańsze, ale przy tym dobre, tym lepsze i to właśnie kupujemy. W profesjonalnym sklepie ze sprzętem komputerowym, powinniśmy mieć dostęp do towarów niszowych, dla tych początkowych graczy, ale i dla tych z najwyższej półki, na jakie stawiają już ci najlepsi zawodnicy. Patrząc na sklepy internetowe, te najlepsze powinny również zapewnić nam pełen dostęp do towarów i niemal natychmiastową wysyłkę, tak, aby w pełni cieszyć się zakupionym sprzętem u siebie w domu. I na koniec rzecz niezwykle istotna, a mianowicie – przejrzysty panel. Sklep powinien zagwarantować nam łatwość w odnajdywaniu produktów i robieniu samych zakupów. Te wszystkie elementy połączone ze sobą razem, stanowią najlepszy wybór, jeśli chodzi o sklep spełniający potrzeby swoich odbiorców. 

 

Jeśli interesują nas monitory gamingowe, należy zwrócić uwagę na szereg niezwykle ważnych kwestii, tak, aby móc dopasować pod siebie konkretną ofertę i zdecydować się na zakup takiego modelu, który właśnie dla nas okaże się być najlepszy. To, co sprawdzi się doskonale dla jednej osoby, niekoniecznie będzie dobrym wyborem dla innej. Należy mieć to na uwadze, by móc dobrać do swoich potrzeb, oczekiwań i wymagań po prostu jak najlepsze z możliwych rozwiązanie.