Oszukać czas

Pojawienie się pierwszych mimicznych zmarszczek stanowi duży stres dla kobiety, ponieważ uświadamia sobie, że jej skóra traci jędrność i widać na niej pierwsze oznaki upływającego czasu. To moment, w którym można pomyśleć o podjęciu zdecydowanych kroków przeciwko starzeniu się skóry. Kobieta chce wyglądać dobrze i każda niekorzystna zmiana na twarzy obniża jej samoocenę.  Bywa, że żadne kremy nie pomagają i zmarszczki nadal są bardzo widoczne. Rozwiązaniem problemu może być botox.

Młody wygląd na dłużej

Wygląd skóry i twarzy zależy od tego, jak dbamy o zdrowie i urodę. Twarz, dekolt, dłonie i włosy to elementy, które decydują o pierwszym wrażeniu i ocenie przez innych. Zdarzają się sytuacje skrajne, typu: nadmierny trądzik, choroba skóry lub oparzenie, kiedy trzeba stosować profesjonalne leczenie pod kontrolą specjalisty. W większość przypadków zmiany skórne to efekt przyjętego stylu życia, np.: picia zbyt małej ilości wody, nadużywania używek, palenia, złej diety, nadmiernego opalania się, korzystania z solarium, niewyspania, a nawet źle wykonanego makijażu. Stres również pogarsza wygląd twarzy.  Wymienione powyżej czynniki powodują, że skóra staje się cieńsza i wolniej przyswaja substancje odżywcze. Najważniejsza jest codzienna pielęgnacja skóry. Można do niej wykorzystać domowe sposoby – maseczki lub doskonałej jakości kosmetyki wyprodukowane na naturalnych składnikach. Jeżeli to nie pomoże, pozostaje jedynie skorzystanie z medycyny estetycznej i zabiegu botox – likwidacja zmarszczek https://holisticclinic.pl/oferta/botox-2/. Oprócz niezdrowego stylu życia przyczynami starzenia się skóry twarzy na wiele lat przed 50 urodzinami są  takie czynniki jak: zmiany hormonalne, zanieczyszczenie środowiska, brak wypoczynku, utrata kwasu hialuronowego i błędy w pielęgnacji skóry. Botox -likwidacja zmarszczek to popularna metoda w radzeniu sobie z problem, lansowana także przez osoby znane i lubiane, które wychwalają jej działanie i niezwykłe efekty upiększające.

 

Polecamy:

 

Terapia toksyną botulinową

Medycyna estetyczna  ma rozwiązanie na problem zmarszczek. Jest nią toksyna botulinowa, czyli botox. Można ją stosować na zmarszczki na czole i w okolicach oczu lub podwyższenia brwi. Działanie botoksu utrzymuje się około sześciu miesięcy.  Przy regularnym i często powtarzaniu zabiegu efektem zabiegu można się cieszyć dłużej. Toksynę botulinową można stosować także w leczeniu nadpotliwości, ponieważ powstrzymuje ona działanie gruczołów potowych. Jednym z działań toksyny jest blokada impulsów nerwowych pobudzających gruczoły potowe. Efekty usuwania nadpotliwości  nie są stałe – utrzymują się zaledwie od sześciu do ośmiu miesięcy.

Na czym polega botox- likwidacja zmarszczek?

Likwidacja zmarszczek zapewnia wielu osobom lepszy wygląd, poczucie młodości i doskonałe samopoczucie. Ludzie nie chcą się starzeć, nie akceptują zmian na twarzy związanych ze zmarszczkami i utratą jędrności skóry. To cios w ich poczucie piękna . Ich zdaniem zdrowa skóra powinna być jędrna i pozbawiona zmarszczek. Botox – likwidacja zmarszczek https://holisticclinic.pl/oferta/dermaoxy/ to dla nich świetne rozwiązanie . Nieoperacyjne usunięcie niechcianych oznak upływającego czasu  daje im pewność panowania nad zmianami zachodzącymi w ciele. Zabieg botox- likwidacja zmarszczek jest polecany osobom, które chcą wygładzić cerę, pozbyć się zmarszczek mimicznych (kurzych łapek) z okolic oczu, między brwiami lub na czole.  Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości preparatu do określonych mięśni twarzy. W ten sposób blokuje się odbieranie przez nie impulsów nerwowych, dzięki czemu stają się one rozluźnione, a zmarszczki zostają wygładzone. Botox działa dokładnie w miejscu aplikacji, nie przemieszcza się do innych okolic. Wykonanie zabiegu nie wymaga stosowania znieczulenia i trwa kilkanaście minut. Igła jest cieniutka, więc nawet osoby, które nie lubią zastrzyków, nie muszą obawiać się zabiegu. Wstrzyknięcie botoxu nie boli. 

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu botox- likwidacja zmarszczek widoczne są po kilku dniach. Nawet kiedy preparat przestaje działać, skóra pozostaje gładka i wypoczęta, a zmarszczki przed dłuższy pozostają praktycznie niewidoczne. Przy każdym następnym zabiegu wydłuża się czas działa botoxu, co bardzo cieszy kobiety. Aby efekt był zadowalający, a zabieg bezpieczny, należy zachować minimum trzy miesiące przerwy między wstrzyknięciami.

Botox -likwidacja zmarszczek to zabieg popularny, ponieważ szybko poprawia wygląd twarzy. Likwiduje też zmarszczki palacza , pojawiające się nad górną wargą. Korzystają z niego także mężczyźni. Jest to zabieg prosty i bezpieczny, nie wymaga badań diagnostycznych. Wykonany precyzyjnie daje doskonały efekt wizualny – gładką cerę.

angielski