Doradzamy jak wybrać laptopa

Laptopy to niezwykle popularne urządzenia, które cieszą się ogromną popularnością. Jeszcze kilkanaście lat temu z powodu wysokich cen nie były kupowane zbyt często. W chwili obecnej taniego, dobrego laptopa można dostać w naprawdę niezwykle atrakcyjnej cenie. Wielkim atutem laptopów jest fakt, iż są bardzo mobilne – można przenosić je z miejsca na miejsce, a jednocześnie oglądać ulubione filmy, grać w gry czy przeglądać internet. Sporo osób ma jednak sporo wątpliwości przed zakupem jakiegokolwiek laptopa. Z myślą o nich przygotowaliśmy ten artykuł. Tłumaczymy w nim, jakimi zasadami trzeba kierować się podczas kupowania swojego wymarzonego laptopa. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury! 

 

Jaki laptop wybrać? Oto jest pytanie!

Laptopy to urządzenia mające całą masę zastosować – z powodzeniem wykorzystywane są zarówno w domu, w pracy jak i w trakcie rozmaitych podróży. Laptopy https://vobis.pl/laptopy, zależnie od zainstalowanych w nich podzespołów, mogą być przeznaczone wyłącznie do podstawowych czynności, ale równie dobrze mogą to być bardzo wytrzymałe i porządne maszyny, których wydajność jest równie dobra jak najnowszych komputerów stacjonarnych. 

Dla osoby, która nie ma zielonego pojęcia odnośnie najnowszych technologii, samodzielne znalezienie najlepszego laptopa bez wątpienia będzie bardzo trudne. Liczba dostępnych laptopów na rynku jest po prostu ogromna. Możemy znaleźć całe kategorie laptopów: laptopy dla graczy, laptopy biznesowe, laptopy dla profesjonalistów itd. Są także laptopy dedykowane osobom, którym nie zależy na wymyślnych specyfikacjach, które chcą po prostu przeglądać internet oraz korzystać z innych podstawowych funkcjonalności tego urządzenia. Jedno jest pewne: na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku laptopów, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Najpopularniejsze rodzaje laptopów – dokładny przegląd 

Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegokolwiek laptopa, w pierwszej kolejności powinniśmy dowiedzieć się, jakie są podstawowe rodzaje laptopów. Liczba oferowanych kategorii laptopów przez najpopularniejszych światowych producentów jest naprawdę ogromna. Dla osoby, która do tej pory nie interesowała się laptopami, może to być swego rodzaju szok. Poniżej w sposób niezwykle dokładny charakteryzujemy najpopularniejsze rodzaje laptopów:

  • laptopy z przeznaczeniem do domu – są to laptopy uniwersalne, które są przeznaczone do użytku domowego. Dzięki nim można oglądać filmy w jakości HD, słuchać muzyki, przeglądać internet czy grać w najbardziej podstawowe gry i surfować po internecie. Laptop domowy będzie także doskonałym rozwiązaniem dla pilnego studenta;
  • laptopy do gier – są to laptopy, które pozwalają na granie w najnowsze gry. Producenci wyposażają je w najlepsze procesory oraz karta graficzne. Mają one ogromną wydajność oraz umożliwiają rozrywkę na najwyższym poziomie. Laptopy do gier powinny posiadać dużą ilość pamięci RAM, pojemne dyski a także efektywne układy chłodzenia;
  • laptopy biznesowe – są to laptopy https://vobis.pl/laptopy/notebooki/hp o szerokiej gamie zastosowań. W tej kategorii znajdziemy modele przeznaczone do pracy biurowej jak i wyższej klasy laptopy premium, które wyposażone są w najlepsze podzespoły, wzmocnione obudowy oraz szeroką liczbę funkcjonalności. Sporo laptopów tego typu posiada także liczne porty, które są przydatne w trakcie pracy oraz pozwalają na podłączanie urządzeń takich jak drukarki, monitory, myszy, dyski zewnętrzne i wiele, wiele innych;
  • laptopy konwertowalne – często nazywa się je zamiennie laptopami “dwa w jednym” bądź laptopami hybrydowymi. Laptopy konwertowalne wyposażone są w zawiasy umożliwiające obrót ekranu, zaś laptopy hybrydowe umożliwiają całkowite odłączenie ekranu od klawiatury;
  • ultrabooki – jest to niezwykle interesująca grupa laptopów. Wyróżnikami ultrabooków jest ogromna elastyczność, niska masa, smukłość, ogromna wydajność czy długi czas pracy baterii. Z racji swoich cech charakterystycznych laptopy te są wybierane przez programistów, grafików, montażystów, analityków oraz biznesmenów, którzy często pracują poza domem. 

POLECAMY:

 

 


Laptop wyposażony w system?

Laptopy są sprzedawane dwojako: albo z zainstalowanym systemem albo bez systemu. Dla zwykłego użytkownika o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybór laptopa, który będzie już posiadał system. Daje to pewność, że wszystko będzie należało tak, jak należy.  Najpopularniejszym rodzajem systemu jest obecnie Windows 10. Jest to połączenie wygody i bezpieczeństwa. Uruchomienie laptopa z tym systemem jest niezwykle proste i szybkie – wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań konfiguracyjnych, a wszystko na pewno będzie działało tak jak należy. 

Drugim systemem, także bardzo popularny, jest Mac OS. Jest to system operacyjny, w który wyposażone są wyłącznie laptopy marki Apple. Ceni się je ze względu na ogromną optymalizację, przejrzystość oraz stuprocentową stabilność. Komfort pracy na Macach jest bardzo ceniony przez profesjonalistów (grafików, montażystów, biznesmenów), którym zależy na tym, aby laptopy działały w sposób profesjonalny oraz nie ulegały żadnym ścięcia czy awariom. 

 

angielski